אינטגרומט – מדריך למתחילים באוטומציה

מה זה MAKE - Integromat? יתרונות, חסרונות, פונקציות והתממשקויות שכל עסק חייב להכיר!

בשנת 2022 חברת אינטגרומנט נרכשה ושינתה את שמה ל: MAKE

אחת המערכות המבוקשות בעולם האוטומציה היא פלטפורמת אינטגרומט (MAKE – מייק), מערכת אוטומציה מבוקשת המבצעת קישורים בין מערכות ופעולות שונות.
באמצעות פעולות אוטומטיות רבות שמורידות את הצורך בפעילות אנושית יומית משולחן המשימות, אינטגרומט הופכת את החברות והעסקים בישראל והעולם למצליחים יותר.
מה הן היתרונות והחסרונות של אינטגרומט? כיצד יכולה אינטראקציית אינטגרומט לסייע לכם? ומדוע כל חברה או עסק המעוניינים להישאר רלוונטיים, חייבים להכיר את אינטגרומט ופלטפורמות נוספות לקישור בין מערכות פנים וחוץ עסקיות.

ידע כללי:

1. כל FLOW שאתם רוצים לעשות באינטגרומט נקרא סנריו (Scenario). משמע, חיבור אוטומטי של התממשקות בין מערכת X לבין מערכת Y נקרא סנריו.

2. כל פעולה אוטומטית שהמערכת מריצה נחשבת כ- אופרציה(Operation).
אז מה זה אופרציה?
כל פעולה מוצלחת, כל פעם שעוברים נתיב בפלוו האוטומציה.
מה לא נחשב אופרציה?
שלב הטריגר, פילטר, כל שלב של בעיה (errors), פיצול שלא עבד וכל שלב שלא עבד ולא עבר בהצלחה.

3. טריגר – באוטומציה יש ביסוס על טכנולוגיית הטריגרים.
משהו חייב לקרות ולהתרחש בשביל שמשהו נוסף יקרה. השלב הראשון בסנריו, השלב הראשון בתהליך האוטומציה. צריך להיות טריגר מסוים שיפעיל אותו.
הוא השלב הראשון בתהליך ולכן הוא משפיע על שאר הפלוו האוטומטי. לדוגמא: כאשר נשלח טופס הטריגר הראשוני "יורה" את המשך האוטומציה ומושך את פרטי הטופס הלאה.

4. זמני הפעלת האוטומציה משתנים בהתאם לסוג החשבון – שיוצרים אוטומציה ורוצים להבין מדוע היא לא "ירתה" את הטריגר, צריך להסתכל על החשבון שלכם באינטגרומט.
בחשבונות מתקדמים האוטומציה מתרחשת בסריקה של כל דקה במערכת, בחשבונות חינמיים או התחלתיים האוטומציה מתרחשת אחת ל15 דקות.

קישורים בין אפליקציות ומערכות: אינטגרומט הופכת למחלקת-על אוטומטית בכל חברה ועסק

ענף האוטומציה טס בתאוצה כלפי מעלה והביקוש למערכות אוטומציה וקישורים בין מערכות עולה משנה לשנה, עם הרצון לבצע פעולות אוטומטיות מרוחקות בשנת 2020 מומחי אוטומציה רבם מוצפים בבקשות להפוך חברות ועסקים מכל ענפי המשק הישראלי והבינלאומי, לעסקים כמה שיותר אוטומטים.
בעזרת מערכות המבצעות קישורים אוטומטים בין מערכות פנים וחוץ עסקיות וכן מערכות אוטומטיות נוספות (כדוגמת הצ'אט בוט, מערכת SMS ומערכת ניוזלטר), ניתן ליצור מערך אוטומטי עסקי-שיווקי השווה למחלקת-על הפועלת בצורה אוטומטית, ללא המתנה וללא הפסקה.
מערכת כדוגמת אינטגרומט מסייעות לשפר את ההיבטים התפעוליים, המכירה, השיווק והשירות בכל עסק בישראל ובעולם.

אחת המערכות הנפוצות בשוק האוטומציה היא פלטפורמת אינטגרומט (Integromat), מערכת המאפשרת ליצור קישורים בין מערכות רבות "המדברות" אחת עם השנייה,  כאשר ברגע שמתבצעת פעולה במערכת אחת (השווה למשימה של עובד), תתבצע פעולה במערכת אחת.
אינטגרומט יכולה להתאים למספר בודד של משימות ועד לביצוע יעיל של משימות מרובות ללא המתנה, משימות מרובות שאינן יכולות להתבצע במהירות ויעילות אצל הגורם האנושי.

אז מה עושה אינטגרומט? מה החידוש של מייק (MAKE)?

אם אתם חברה בינונית-גדולה ועל שולחן המשימות היומית שלכם מונחות מאות ואלפי משימות חודשיות, אינטגרציית אינטגרומט היא פלטפורמה מוממלצת ונפוצה עבור העסק שלכם.
בשונה מהפלטפורמה הנפוצה זאפייר המאפשרת כ – 750 משימות חודשיות, מערכת אינטגרומט מאפשרת 10,000 משימות חודשיות ויכולה להתאים לעסקים בינוניים-קטנים ולחברות גדולות כאחד.
למרות שאינטגרומט מאפשרת חיבור עם 300 אפליקציות השיטה היא יותר איכות מכמות, האפליקציות שניתן לחבר למערכת הן הנפוצות ביותר בקרב חברות ועסקים בארץ ובעולם ואלו יאפשרו לכם מענה לצרכים העסקיים הנפוצים שלכם.
בדומה לפלטפורמות המתחרות, עם אינטגרומט תוכלו לחבר יישומי web רבים כדוגמת Gmail, WordPress, Dropbox ועוד.
את הפעולות האוטומטיות ניתן לבצע על מידע (דאטה) חדש וגם על נתונים הקיימים ברשות העסק.

דוגמאות לביצוע פעולות קישור באינטגרומט:

יצירת תזכורות אוטומטיות

הפקת קבלה אוטומטית על כל רכישת מהאתר

הפקת הצעות מחיר

חיבור בין טפסים מקוונים, העברה אל גיליון בטבלה או טיוב ישירות אל מערכת ניהול הלקוחות שלכם

העברת SMS או מייל אוטומטי ללקוח לעדכון או כתוצאה מפעולה שהלקוח ביצע

פעולות אוטומציה רבות ומורכבות נוספות המתאפשרות באינטגרומט

אחת הסיבות העיקריות שאינטגרומט נתפסת כפלטפורמה מעט מסובכת היא פעולת הטריגר (פיצולים ותרחישים אוטומטים), בעבור גורמים שאינם מעולם האוטומציה התמודדות עם מספר תרחישים והסתעפויות בודדים יכולה להיות סבירה, באינטגרומט מספר הטריגרים בלתי נגמר ולכן המערכת מתאימה יותר לפרויקטים גדולים ולחברות גדולות ובינוניות.
למרות הקושי היחסי, מומחה אוטומציה המשתמש במנוי האינטגרומט שלכם יוכל להעתיק פעולות אוטומטיות ולסדר אותן בקלות יחסית.
אם אתם מעוניינים לשפר את האוטומציה אצלכם ולא בטוחים אם אינטגרומט היא המערכת הנכונה עבורכם, תוכלו להתייעץ עם מומחה אוטומציה שיבנה עבורכם את המערכת ויתאים עבורכם מערכות אוטמציה נוספות לייעול והגדלת רווחי העסק שלכם.

הקמת סנריו בפעם הראשונה? מזל טוב!

הכרנו לכם את אינטגרומט = מייק בפעם הראשונה? מזל טוב! זה הזמן להקים את הסנריו הראשון שלכם!

תפתחו חשבון במערכת, כן אפשר גם חינמי בהתחלה, ולאחר מכן תיצרו את ההתממשקות עליה חלמתם..לדוגמא למשוך מתוך טופס לידים בפייסבוק פרטי קשר של הליד ולהעביר אותם למערכת ניהול הלקוחות שלכם או אפילו להכניס את פרטי הלקוח ישירות לניוזלטר ולשלוח לו מייל ראשוני..אין גבול באוטומציה ליכולת!

אתם צריכים לבחור מה יהיה הטריגר הראשוני, שכאשר הוא קורה שאר האוטומציה בסנריו תתממש.

למה עסקים צריכים אוטומציה ואת MAKE (מייק)? כמה אינטגרומט עולה?

בעידן הדיגיטלי אסור לנוח על זרי הדפנה, בדומה למפעלים הישנים שלא עברו למכונות אוטומטיות ונעלמו, כך גם כל עסק או חברה שאינן מקשרות בין המערכות שלהם ואינן מגדילות את כוח האוטומציה שלהן – עלולות להפסיד למתחרים ובמקרי קצה אף להעלם מהשוק התחרותי.
עולם האוטומציה בכלל ואינטגרומט בפרט משרתים את המטרות העיקריות של כל עסק: ייעול עבודה, צמצום בכוח האדם או העברת כוח אדם למשימות מורכבות אחרות, מענה מהיר והגדלת המכירות ויכולות השיווק.

לאחר ההרשמה לאינטגרומט תוכלו להתנסות באופציה החינמית ולהחליט האם זו הפלטפורמה הטובה ביותר עבורכם לביצוע קישורים בין מערכות שונות בתוך העסק, אם אתם משתמשים בשירותי מומחה אוטומציה הוא ידע להתאים עבורכם את המערכת או להתאים את עצמו בהתאם לפלטפורמה שתבחרו.
למרות האפשרויות המורכבות של אינטגרומט עלות חודשית למנוי היא פחות מ 10$ לחודש בלבד, כאשר תפוקת העבודה של קישורי האוטומציה בפרויקט בסיסי, שווי ערך ל 3-4 עובדי-על המבצעים פעולות רבות בכל יום בשנה (ללא מנוחה או הפסקה) – העלות כמעט אפסית ומומלצת לכל עסק ולכל מומחה אוטומציה.

תמחורים של אינטגרומט - MAKE (עשויים להשתנות עם הזמן)

לאינטגרומט יש אופציה לחשבון חינמי, אך הוא מאוד מוגבל. זמן האוטומציה הינו אחת ל-15 דקות, כמות הדאטא שיכולה לעבור היא עד 100 מגה ומוגדר עד אלף אופרציות.
החשבונות המתקדמים יותר הם שווים מאוד מבחינת תמחור וביצועים.
חשבון חבילת הבסיס עולה 9 דולר בלבד ומציעה עד 10 אלף אופרציות, 1 גיגה של דאטא ואוטומציה אחת ל-5 דקות!
חשבון סטנדרטי שעולה 29 דולר לחודש מגיע כבר ל-40 אלף אופרציות, 20 גיגה של דאטא שיכולה לעבור ואוטומציה אחת לדקה. זו החבילה המשתלמת ביותר לרוב העסקים!
יש גם כמובן חבילות יקרות יותר לצורך גדול יותר.

לכן, שווה לבדוק מה הצורך שלכם ושל העסק שלכם מבחינת אוטומציה ולשדרג את החשבון בהתאם.

איך חברות ועסקים משתמשות באוטומציה עם מייק (אינטגרומט)? לבד או עם מומחה אוטומציה?

בשונה ממורכבות יחסית פשוטה בפלטפורמות מקבילות (כדוגמת זאפייר), אינטגרומט זולה יותר מהפלטפורמות המקבילות אליה ובעלת אפשרויות לוגיות רבות ומורכבות יותר מהמתחרות, אך בשונה מהפלטפורמות הנפוצות בשוק הממשק של אינטגרומט לא מספיק ידידותי (אם כי הנראות של הממשק מתקדמת) ולרוב חברות ועסקים שבוחרים באינטגרומט יעדיפו לדלג על שלב לימודי ממדריכים ברשת או הכשרת עובד ויבחרו במומחה אוטומציה מנוסה כדי שזה יבצע את הקישורים בין המערכות.

מומחי האוטומציה המובילים בישראל הופכים עסוקים מיום ליום, רבים ממומחי האוטומציה המובילים נמצאים במצב בו הם בוחנים את הלקוח ואינם לוקחים כל בקשה – הסיבה פשוטה: הביקוש לאוטומציה גדל, מערכות אוטומציה וקישורים בין מערכות יהפכו אתכם לשווים או מובילים בענף שלכם ועסקים בכל הגדלים והסוגים לא מרשים לעצמם לוותר על זה.
מכוון והאוטומציה היא הפנים של החברה בהיבטים עסקיים רבים, מרבית החברות מעדיפות ללכת על בטוח ולהעביר את פעולות האוטומציה למומחה אוטומציה חיצוני ומנוסה, זה יהיה אחראי על קישורים בין מערכות וכן בנייה והתאמה בין מערכות אוטומציה נוספות ובהתאם לתקציב שהצבתם עבור המטרה.

שאלות נפוצות

אכן כן, בשנת 2022 אינטגרומט, החברה הצ'כית, נרכשה על ידי תאגיד אמריקאי ענק ובמהלך זה הוחלט על שינוי השם ל: "MAKE" – מייק. תהליך זה עורר סערה בקרב מוחות האוטומציה אך כולם מבינים את החשיבות של המערכת ולכן כולם שידרגו את הפלטפורמה מאינטגרומט למייק, מה גם, שהעיצוב נשאר זהה, אך המחירים קצת עלו.

מייק מערכת שמעוצבת עם UX UI הרבה יותר יפה ומודרני, צבעים יותר חדים, מערכת יותר מהירה. אינטגרומט עדיין קיימת אך כל אנשי האוטומציה יהיו מוכרחים לעבור מאינטגרומט למייק בסופו של דבר כי אלו נהלי החברה, בהמשך אינטגרומט תיסגר ותישאר רק מייק.

אינטגרומט מקשרת בין מאות מערכות נפוצות בעסקים, אינטגרומט מאפשרת למערכות "לשוחח" אחת עם השנייה.

אינטגרומט יכולה לבצע מספר רב של פעולות: הפקת קבלה אוטומטית ללקוח, העברה אוטומטית של נתוני לקוח ועוד.

לאינטגרומט יש אופציה לחשבון חינמי, אך הוא מאוד מוגבל. זמן האוטומציה הינו אחת ל-15 דקות, כמות הדאטא שיכולה לעבור היא עד 100 מגה ומוגדר עד אלף אופרציות.
החשבונות המתקדמים יותר הם שווים מאוד מבחינת תמחור וביצועים.
חשבון חבילת הבסיס עולה 9 דולר בלבד ומציעה עד 10 אלף אופרציות, 1 גיגה של דאטא ואוטומציה אחת ל-5 דקות!
חשבון סטנדרטי שעולה 29 דולר לחודש מגיע כבר ל-40 אלף אופרציות, 20 גיגה של דאטא שיכולה לעבור ואוטומציה אחת לדקה. זו החבילה המשתלמת ביותר לרוב העסקים!
יש גם כמובן חבילות יקרות יותר לצורך גדול יותר.

אינטגרומט נתפסת כמערכת מעט מסובכת. למרות זאת, ניתן ללמוד ממדריכים או לקחת מומחה אוטומציה מנוסה.

לקבלת הצעת מחיר מותאמת אישית נא להשאיר פרטים 👇

לחזור למשהו ספציפי?